Kosiniak-Kamysz o wspólnej liście opozycji: Najskuteczniejsze jest zaproponowanie dwóch bloków

"Wyniki wyborów w Rudzie Śląskiej potwierdzają, że wybory samorządowe to dla PiS-u naprawdę trudna przeprawa" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Startujący na prezydenta tego miasta poseł PiS Marek Wesoły zajął trzecie miejsce i nie wszedł do drugiej tury. "Chyba znamy prawdziwy powód, dlaczego chcą (PiS - przyp. red.) przesunąć wybory samorządowe po wyborach parlamentarnych - bo już wiedzą, że te wybory samorządowe przegrają. Dlatego ten wynik kandydata PiS-u w tym kontekście jest ważny" - mówił gość Kazimiery Szczuki.

„Nie ma żadnego powodu, żeby przesuwać termin wyborów samorządowych. One się powinny odbyć w przyszłym roku, bo taki jest kontrakt podpisany pomiędzy wyborcą, a wybranym radnym, prezydentem, wójtem, burmistrzem. Nic się nie wydarzyło takiego, co powodowałoby, że należy ten termin przenieść. O tym, że zbiegną się daty i w jednym miesiącu będą musiały się odbyć wybory wiemy od kilku lat. I rządzący po prostu są nie przygotowani. Albo wersja - moim zdaniem polityczna, prawdziwa - po prostu boją się przegranej w wyborach samorządowych. I z takim efektem przegranego iść na wybory parlamentarne po prostu nie chcą” – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes ludowców.

Gość RMF FM zapowiedział, że w sprawie wydłużenia kadencji samorządu „będziemy prosić prezydenta, żeby nie akceptował tej ustawy”.
Dodano: Poniedziałek, 12 września (23:35)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama