Konieczny: Najpotężniejszy teoretycznie człowiek w kraju wychodzi i mówi, że nic nie może

"Jarosław Kaczyński wyszedł i powiedział, że takie rzeczy, jak to, że rząd wprowadza prawo i to prawo jest przestrzegane mogą być może gdzieś na zachodzie zadziałać ale doskonale wiemy, że nie w Polsce. To był manifest imposybilizmu" - tak gość Porannej rozmowy w RMF FM - poseł Lewicy Maciej Konieczny - ocenił wczorajsze wystąpienie lidera PiS-u w czasie posiedzenia Sejmu, na którym głosowano nad nową ustawą covidową. "Najpotężniejszy teoretycznie człowiek w tym kraju wychodzi i mówi, że on nic nie może" - dodał.

„Partia Razem złoży projekt ustawy w tej sprawie. W tej kadencji Sejmu, w ciągu najbliższych miesięcy pojawi się projekt skrócenia czasu pracy” – mówił Maciej Konieczny pytany, czy Lewica będzie postulować za skróceniem czasu pracy do 7 godzin dziennie.
Poseł partii Razem był pytany też o to, dlaczego popiera wprowadzenie podatku katastralnego. „Chodzi o to, by żyło się z pracy, tworzenia, a nie posiadania” – odpowiedział Konieczny. Jego zdaniem powinno się też wprowadzić podatek od dziedziczenia wielkich fortun. „Powiedzmy, że od 10 mln zł wzwyż” – mówił Konieczny.
Robert Mazurek zapytał swojego gościa także o to, dlaczego koalicja PiS-u i Lewicy jest niemożliwa. „Ze względu na prawa kobiet, politykę antyeuropejską, politykę klimatyczną. Ze względy na to, że obecna polityka na połączeniu klimatu i Europy grozi naszym wyjściem z UE, a to jest absolutna racja stanu Polski” – mówił poseł partii Razem.
Dodano: Środa, 2 lutego 2022 (10:40)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama