Komorowski: Elżbieta II jest w sercach nie tylko Brytyjczyków, ale i wielu innych narodów

"Królowa Elżbieta II jest w sercach nie tylko Brytyjczyków, ale i wielu innych narodów" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były prezydent Polski Bronisław Komorowski. "Królowa brytyjska to niewątpliwie bardzo silny element stabilności. Wszyscy się przyzwyczailiśmy do tego, że jest ktoś taki" – dodawał gość Piotra Salaka.

"Myślę, że w Polsce sympatia do niej pewnie wynika z różnych powodów, ale m.in. z jej bardzo pięknego zachowania w czasie II wojny światowej, gdzie jej opieka nad żołnierzami dotyczyła także i żołnierzy polskich. Więc ta sympatia (do królowej - przyp. red.) jest chyba głęboka w ogromnej części świata" - mówił Komorowski.

Były prezydent mówił także o nowej premier Wielkiej Brytanii Liz Truss.
"Na razie widać, że nowa pani premier Wielkiej Brytanii deklaruje - co dla nas jest niesłychanie ważne - kontynuację dotychczasowej polityki zagranicznej, w tym przede wszystkim - co jest najważniejsze - dotychczasową ocenę i zaangażowanie w kwestie związane z konfliktem rosyjsko-ukraińskim" - podkreślał.

Piotr Salak pytał swojego gościa również o słowa szefa MON Mariusza Błaszczaka, który poinformował dziś, że wystosowane zostało zapytanie ofertowe do USA dotyczące pozyskania 96 śmigłowców AH-64E APACHE.
"To jest właśnie pytanie, to jest taka metoda trochę ministra Błaszczaka, że on ogłasza zamiary i plany oraz ewentualne zapytania o wystąpienie z zapytaniem do potencjalnego kontrahenta, bardzo długo nie mówiąc za ile pieniędzy i kiedy zostanie sprzęt zakupiony, a jeszcze mniej chętnie mówi o tym, kiedy wejdzie na wyposażenie wojska polskiego. Ja się cieszę z każdej decyzji dozbrojenia armii polskiej, ale trudno zapomnieć to, że już mogliśmy mieć flotę śmigłowców na potrzeby co prawda 2 brygad aeromobilnych, ale minister Macierewicz wywrócił kontrakt z Francuzami, kontrakt europejski, skreślił go, wyrzucił do kosza, naobrażał Francuzów i jest jak jest. Minęło 7 lat i po 7 latach dopiero mówi się o jakimś zakupie poważnym" - pod
Dodano: Czwartek, 8 września 2022 (20:42)
Źródło: RMF FM- RMF
Reklama