Koledzy bronią Rooneya! "Media się zafiksowały"

Wayne Rooney, jak podczas każdego mundialu, znalazł się na celowniku brytyjskiej prasy. W poniedziałek Rooney trenował z zawodnikami rezerwowymi i brał udział w dodatkowym treningu strzeleckim. Media zaczęły spekulować, czy przypadkiem nie oznacza to, że selekcjoner Roy Hodgson przestanie ustawiać Rooneya na skrzydle, a zacznie traktować go jak klasycznego napastnika. Część dziennikarzy i kibiców uważa jednak, że zawodnik Manchesteru United w ogóle nie powinien znaleźć się w wyjściowym składzie na mecz z Urugwajem, który zadecyduje o przyszłości Anglików na brazylijskim turnieju.

Okazuje się, że koledzy z reprezentacji mają dość takiego traktowania Wayne'a przez media. Denerwuje ich również to, że dziennikarze - zamiast pisać o kadrze jako o kolektywie - skupiają się na jednym tylko zawodniku. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Frank Lampard.

-Niestety, obserwujemy pewną fiksację na punkcie jednego zawodnika. Ma to miejsce podczas każdego mundialu – mówię o tych mundialach, na których sam występowałem. To lekko irytujące, kiedy coś takiego robi się ludziom, którzy tworzą zespół - grzmiał podczas konferencji prasowej.
Dodano: Środa, 18 czerwca 2014 (13:27)
Źródło: AFP- AFP
Reklama