Karolina Pawliczak: W sprawie wyborów kopertowych powinna powstać komisja śledcza

W sprawie wyborów kopertowych powinna powstać komisja śledcza – przekonywała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Karolina Pawliczak. Posłanka Lewicy dodała również, że „należy się zastanowić nad konstruktywnym wotum nieufności”.
Będziemy o tym niebawem rozmawiać. Oczywiście jest kilka różnych wariantów, nad którymi należy się zastanowić - mówiła gość Marcina Zaborskiego pytana o to, w jaki sposób Lewica zareaguje na dzisiejsze informacje ws. działań Najwyższej Izby Kontroli.
Szef Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś poinformował we wtorek, że w związku z organizacją wyborów w trybie korespondencyjnym zarządzonych na 10 maja 2020 r. NIK skieruje do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez premiera Mateusza Morawieckiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, szefa MAP Jacka Sasina oraz szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.
Jak tłumaczy posłanka, wariantów może być kilka. To jest i komisja śledcza, która może powinna zbadać tę sprawę. Oczywiście ministrowie [których dotyczy zawiadomienie przyp. RMF FM] powinni być odwołani. A być może nawet należy zastanowić się nad konstruktywnym wotum nieufności - przekonywała.
Dodano: Wtorek, 25 maja (23:16)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama