Karolina Ferenstein-Kraśko i jej "Magiczna gwiazdka"

Karolina Ferenstein-Kraśko planuje założyć Fundację „Magiczna gwiazdka” w ciągu najbliższych miesięcy. Pod tym samym hasłem właścicielka stadniny koni, bizneswoman i żona dziennikarza Piotra Kraśki od trzech lat organizuje przedświąteczną akcję pomocy dzieciom. Pieniądze za sprzedaży cegiełek przeznaczane są na zimową odzież dla najbardziej potrzebujących. Najmłodsi zapraszani są również do wioski Św. Mikołaja, która powstaje w centrum Warszawy.

– Akcja „Magiczna Gwiazdka” rzeczywiście rozwija się fantastycznie. W tym roku udało nam się sprzedać dwa razy więcej cegiełek, które zasilą pomoc społeczną na Mazurach. Za rok planujemy to jeszcze bardziej rozwinąć. Myślimy o Fundacji „Magiczna Gwiazdka”, która będzie pomagała dzieciom nie tylko przed świętami. To moje postanowienie noworoczne - mówi Ferenstein-Kraśko.

Karolina Ferenstein-Kraśko wyjaśnia, że stara się stworzyć opuszczonym dzieciom choć namiastkę świątecznej atmosfery. Temu właśnie ma służyć zapraszanie podopiecznych domów dziecka.

- Dzieciom z miasta dajemy magię, taki klimat jak z bajki, bo żywe renifery, Królowa Śniegu, elfy i jeszcze mnóstwo innych atrakcji, które są w wiosce Świętego Mikołaja. Natomiast dzieciom ze wsi, które tę naturę mają na co dzień, kupujemy ciepłe kurtki i buty - mówi.

Właścicielka stadniny koni podkreśla, że większość akcji charytatywnych organizowanych jest najczęściej w grudniu albo na początku czerwca, a przecież dzieci potrzebują wsparcia i pomocy przez cały rok. Stąd pomysł, by założyć fundację.
Dodano: Piątek, 2 stycznia 2015 (10:00)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle

Reklama