Zbigniew Gryglas w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Zbigniew Gryglas, były poseł Nowoczesnej, a od 2017 roku wiceprezes partii Porozumienie, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Karczewski na prezydenta, Gryglas na wice? Zbigniew Gryglas: Tak, to jest możliwe

"Bierze pan pod uwagę taki wariant: Stanisław Karczewski na prezydenta, Zbigniew Gryglas na wiceprezydenta Warszawy?" - dopytywał swojego gościa Marcin Zaborski. "Tak, jak najbardziej to jest możliwe" - odpowiedział Zbigniew Gryglas w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Jak podkreślił, stawia się "do dyspozycji, ale nie jest to dla niego jakaś priorytetowa kwestia".

"Ważne, żeby Zjednoczona Prawica wybrała dobrego kandydata, i by ten kandydat miał szansę wygrać. I wierzę, że każdy z tych trzech kandydatów (Stanisław Karczewski, Patryk Jaki, Zbigniew Gryglas - przyp. red.) ma takie szanse" - podkreślił gość RMF FM, który na pytanie, jak wyglądają prawybory na prawicy odpowiedział: "To są sondaże dotyczące popularności kandydatów, możliwości działania tych kandydatów.

Te pierwsze sondaże już zostały wykonane, ale okazuje się, że ich wyniki nie są jednoznaczne i potrzeba jeszcze kolejnego. I ten kolejny sondaż został, z tego co wiem, zamówiony. Myślę, że niebawem będzie wykonany" - wyjaśnił Gryglas i dodał: "Sondaże odzwierciedlają opinie warszawiaków. To lepsza forma niż ta, którą zastosowała Platforma Obywatelska. Tam, przypomnę, wyznaczono odgórnie kandydata. Podjął tę decyzję przewodniczący partii". Jak przyznał gość Marcina Zaborskiego, nie wie, kiedy poznamy ostatecznego kandydata Zjednoczonej Prawicy. „Sądzę, że powinno to być stosunkowo szybko. Dzisiaj słyszałem opinię marszałka, że będzie to mniej więcej przełom kwietnia i maja. Wydaje się, że to jest dosyć późno” – stwierdził Gryglas.
Dodano: Wtorek, 20 lutego 2018 (18:49)
Źródło: RMF
Więcej na temat:Poseł Zbigniew Gryglas

Reklama