Jest 7 typów kierowców. Sprawdź, który pasuje do ciebie!

Wszechwiedzący, egzekutor, filozof a może nauczyciel? Podróżując po polskich drogach można natknąć się na wiele typów kierowców. Eksperci wskazują, że sporą część stanowią tzw. wszechwiedzący. To rodzaj kierowców, którzy sądzą, że otaczają ich niekompetentni amatorzy i nie wahają się dać im tego dobitnie do zrozumienia zza kierownicy własnego samochodu.

- Wszechwiedzący to bardzo irytujący typ kierowcy, bardzo pewny siebie. Jeżeli nie zwraca uwagi na otoczenie, staje się dla innych uczestników ruchu ekstremalnie niebezpieczny. Kolejny typ kierowcy, który stwarza zagrożenie na drodze to konkurent – on za wszelką cenę musi być pierwszy.

Szczególnie niebezpieczny typ to egzekutor. Cechuje go bowiem agresja wobec innych uczestników ruchu. Zapewne każdy miał kiedyś do czynienia z takim nieprzyjemnym typem. - Jego niezdrowe emocje mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze, zwłaszcza jeśli egzekutor trafi na innego egzekutora – wskazuje Artur Chorążka, współwłaściciel Szkoły Bezpiecznej Jazdy Tomasza Czopika.

Sporo zagrożeń na drodze wywołać też może kierowca zidentyfikowany jako wycofany. To z kolei typ, który najczęściej traci koncentrację. Jego niefrasobliwość i gapiostwo są zagrożeniem głównie dla niego samego, ale mają również wpływ na zachowanie pozostałych kierowców, w których wzbudza irytację i gniew. Dużo mniej problemów sprawia natomiast typ nauczyciela, który chce mieć pewność, że pozostali kierowcy wiedzą, gdzie popełnili błąd. Poucza innych i oczekuje, że jego starania w tej dziedzinie zostaną docenione. Kolejna osobowość na drodze to filozof. Ten typ akceptuje błędy innych kierowców i próbuje je racjonalnie uzasadniać. Potrafi panować nad swoimi emocjami. Ostatnim typem jest unikający, który nie uważa sytuacji stwarzanych przez innych kierowców za personalny atak, po prostu traktuje je jak bezosobowe zagrożenie.
Dodano: Wtorek, 18 sierpnia 2015 (10:31)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:przepisy drogowe

Reklama