Jarosław Gowin: W tym punkcie Jarosław Kaczyński poniósł porażkę

"Widocznie Jarosław Kaczyński uważa, że dużo jest do zrobienia, skoro porzuca stanowisko rządowe" - mówił w Rozmowie w południe w RMF FM prezes Porozumienia Jarosław Gowin. "Dzisiaj wystąpiłem z inicjatywą przetransferowania 400 milionów z wydatków kancelarii premiera i Kancelarii Prezydenta na rzecz rozwoju psychiatrii dziecięcej i psychiatrii młodzieży w naszym kraju" - poinformował były wicepremier, gość Rocha Kowalskiego.

„Jarosław Kaczyński mówił mi o tym otwarcie, że obawia się, że opozycja, która ma wielu popularnych samorządowców może potraktować kampanię samorządową jako taką dźwignię przy pomocy, której podnosić będzie także wynik w wyborach parlamentarnych. Tutaj korzyść wyborcza PiS z takiego przesunięcia terminu wyborów samorządowych jest oczywista” – mówił w internetowej części Rozmowy z południe w RMF FM Jarosław Gowin, prezes Porozumienia.

Roch Kowalski pytał swojego gościa również o zachowanie ministra Michała Cieślaka na poczcie w Pacanowie. Zdaniem Gowina, to, co zrobił Cieślak jest „przejawem ogromnej pychy i arogancji”: „Przykro mi bardzo, że współpracowałem kiedyś z człowiekiem, który teraz, pod wpływem myślę, że jakiś wewnętrznych procesów, które w nim zaszły w okresie kiedy piastuje ten urząd, czyli od blisko roku posuwa się do tego typu zachowań. Tutaj doszło do czegoś bardzo drastycznego. Nawet zastanawiam się nad stroną prawną tego zachowania. Czy on nie nadużywał swojego stanowiska. Ale dostał już rozgrzeszenie od Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że Michał Cieślak zachował się honorowo dlatego będzie startował w następnych wyborach. Mam nadzieję, że inaczej do tego podejdą wyborcy PiS-u” – dodał prezes Porozumienia.
Dodano: Wtorek, 14 czerwca (14:23)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama