Jan Grosfeld gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Prof. Jan Grosfeld, Członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Jan Grosfeld o sporze polsko-izraelskim: Ta sprawa nie idzie ku wyciszeniu. Wręcz przeciwnie

"Takiego momentu, jak teraz (w relacjach polsko-izraelskich – przyp.red.) nie było. Ta sprawa nie idzie ku wyciszeniu, tylko przeciwnie. I to nie tylko wina strony izraelskiej” - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM prof. Jan Grosfeld, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Gość Marcina Zaborskiego uważa, że jest potrzebne, żeby przedstawiciele polskiego Kościoła zabrali w tej sprawie głos: „Jakiś dokument, jakieś oświadczenie Kościoła jest potrzebne, bo nagle ta sprawa stała się pierwszoplanową sprawą życia publicznego w Polsce. Może i dobrze” – mówi Grosfeld.

„W tym kryzysie brakuje świadomości tego, że człowiek, czyli ja sam, jestem człowiekiem, który czyni zło” – uważa politolog. „W tym kryzysie (polsko-izraelskim) brakuje świadomości tego, że człowiek, czyli ja sam, jestem człowiekiem, który czyni zło” - sądzi profesor. Dodaje też, że ani Polska, ani Izrael nie są wyjątkowym narodem: "Ci, którzy są w mojej wspólnocie, szeroko pojętej, również czynią zło. Nie jesteśmy lepsi od innych, jesteśmy tacy sami. Nie jesteśmy żadnym najlepszym narodem na świecie: ani Polacy, ani Żydzi".
Dodano: Poniedziałek, 19 lutego 2018 (18:55)
Źródło: RMF

Reklama