Jak wybrać idealny telewizor

Powszechnie wiadomo, że telewizory o dużych przekątnych cieszą się coraz większym powodzeniem. Wkrótce średnia wielkość ekranu domowych telewizorów przekroczy próg 40 cali. Według danych zgromadzonych przez firmę IHS, średnia przekątna ekranu telewizorów, kupowanych na całym świecie w 2015 roku, wynosiła 39,4 cala. Przewiduje się, że w przyszłym roku będzie to już 40,8 cala. Ale czy wielki ekran oznacza, że telewizor jest lepszy i jak wybrać właściwy telewizor do mieszkania?
- Jeżeli szukamy dobrego telewizora to powinniśmy się skupić na naszych potrzebach, czyli do czego telewizora będziemy używać. Mamy telewizory większe, mniejsze, z opcją „smart TV”. Jeżeli np. oglądamy więcej sportu to możemy wybrać telewizory, które mają opcję sportową. Pozwala to na bardziej dynamiczne dopasowanie – mówi Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Electronics Polska.

Na początek warto przemyśleć kwestię wielkości telewizora. Pozornie sprawa wydaje się oczywista: im większa przekątna ekranu, tym lepiej. Tymczasem przy wyborze telewizora należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym go postawimy, a zatem i odległość, z jakiej będziemy oglądać obraz, gdyż od tego zależy optymalna rozdzielczość i przekątna ekranu.

Istnieje prosty sposób na dopasowanie wielkości telewizora do rozmiarów pomieszczenia. Aby ustalić optymalną, wyrażoną w calach wielkość ekranu Full HD, należy pomnożyć odległość od kanapy do odbiornika (wyrażoną w metrach) przez 25. Na przykład, jeżeli telewizor ma stać w odległości dwóch metrów od kanapy, jego ekran powinien mieć przekątną 50 cali. Jeżeli odległość między kanapą a telewizorem wynosi 3 metry, zalecana przekątna to 75 cali. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć kupując telewizor?
Dodano: Poniedziałek, 14 grudnia 2015 (17:33)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv

Reklama