Jak sprawdzić skuteczność antyperspirantu?

Częste golenie, zły antyperspirant i niewłaściwa ochrona. Wszystko to sprawia, że nasza skóra pod pachami jest podrażniona i przesuszona.

- Doły pachowe to mały obszar naszego ciała, ale szczególnie wrażliwy i wyjątkowy. Dlaczego? To w tym miejscu pocimy się najmocniej w ciągu całego dnia. Pod pachami znajduje się dużo mieszków włosowych, dlatego tak łatwo dochodzi do podrażnień skóry w tym obszarze podczas depilacji – mówi dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

Aby nasza skóra pod pachami była w dobrej kondycji trzeba dbać o nią równie intensywnie, jak o twarz. Stosujemy więc regularnie olejki, kremy, balsamy i koniecznie antyperspiranty dobrej jakości.

- Powinniśmy zastosować antyperspirant, który zawiera składniki łagodzące, przeciwzapalne i hamujące podrażnienia, np. panthenol. Jest to znana substancja stosowana od wielu lat przy poparzeniach słonecznych – radzi Aleksandra Lesiak.

Skuteczność antyperspirantu można też sprawdzić sprawdzając jego skład. Jak radzi dermatolog należy poszukiwać substancji, które będą chłonęły wilgoć. Przykładem takiego minerału jest perlit, który zwiększa swoją objętość nawet pięciokrotnie.
Dodano: Środa, 27 stycznia 2016 (14:49)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv

Reklama