Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską?

Choinka, świąteczne stroiki, jemioła oraz gwiazda betlejemska – to dekoracje, którymi przyozdabiamy domy w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Ostatnia roślina przez niektórych jest nazywana „kapryśną gwiazdą”. Powód? Nie zawsze zachowuje swój piękny kolor. Jak właściwie pielęgnować poinsecję? Oto trzy podstawowe zasady.

- Gwiazda betlejemska jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Można powiedzieć, że od połowy dwudziestego wieku gości w europejskich domach. Występuje w szerokiej palecie kolorystycznej. Ta najbardziej tradycyjna to oczywiście czerwona gwiazda. Natomiast są odmiany różowe, pastelowe, morelowe, pomarańczowe, naprawdę kolory mogą być rozmaite – mówi newsrm.tv Kamila Żmijewska, Stars for Europe. – Gwiazda betlejemska jest typowo bożonarodzeniową rośliną, ale stosując kilka prostych zasad możemy zachować jej świeżość nawet do Świąt Wielkanocnych. Musimy pamiętać o tym, że gwiazda betlejemska nie może mieć przemoczonych korzeni, gdyż wtedy więdnie.

Na nic zdadzą się zabiegi pielęgnacyjne, jeśli roślina była nieodpowiednio traktowana zanim do nas trafiła. Dlatego też podczas zakupu warto upewnić się czy nie stała w przeciągu i zimnie, sprawdzić stan jej podłoża i dobrze ją zapakować na czas transportu. Ziemia nie powinna być ani zbyt mokra ani przesuszona. O dobrej kondycji rośliny świadczą jej zielone liście i żółto-zielone pączki kwiatowe, znajdujące się pomiędzy kolorowymi przylistkami.

Co ciekawe gwiazda betlejemska może mieć też różne rozmiary. Może być miniaturowa, średniej wielkości, a nawet są drzewka, które mogą mieć metr wysokości. W swoim naturalnym środowisku roślina osiąga nawet kilka metrów wysokości.
Dodano: Poniedziałek, 12 grudnia 2016 (12:41)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv

Reklama