"Inflacja nie dotyka posłów tak jak obywateli". Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii

Inflacja w Polsce wynosi ponad 12 proc. tymczasem średnia unijna to 7,3 proc. - Drób 30 zł do góry, cukier kilka złotych, masło, oleje - podstawowe produkty po prostu drożeją - wyliczała Monika Rosa z .Nowoczesnej w programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii". - Do tego dochodzą rachunki za prąd, gaz - dodała.
Robert Winnicki z Konfederacji przyznał, że posłowie otrzymali w zeszłym roku podwyżki, więc inflacja nie dotyka ich w takim stopniu, jak resztę Polaków, którzy na wzrost wynagrodzeń liczyć nie mogli.
- Trzeba podkreślić, że inflacja jest związana z działaniami Władimira Putina i nie liczonymi od 24 lutego, a dużo wcześniej - bronił rządu Jan Kanthak z Solidarnej Polski, tłumacząc, że szantaż energetyczny Rosji trwa od dawna.
- Gdyby w tej chwili władzę miał Donald Tusk tak bardzo "zblatowany" z Niemcami, to biorąc pod uwagę stanowisko Niemiec w obliczu wojny, to mielibyśmy dramat w tej chwili - powiedział z kolei Paweł Kukiz. Podkreślił, że pomoc Polski dla wschodniego sąsiada ograniczyłaby się do wysłania hełmów, a rząd w Warszawie byłby "uzależniony od rosyjskiego gazu płynącego przez Niemcy".
Dodano: Niedziela, 1 maja (12:37)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama