Hołownia o wyroku TK: Fatalny pomysł, żeby w czasie epidemii podpuszczać ludzi

Na pytanie o marsze na ulicach m.in. strajku kobiet czy Marsz Niepodległości, Szymon Hołownia odpowiedział: "fatalny pomysł, żeby w czasie epidemii podpuszczać ludzi, szczuć na siebie i podpalać Polskę odgrzewając spór światopoglądowy". - To jest jakaś psychoza polityczna, jakieś rojenia, które siedzą w głowie człowieka, który myśli, że Polska jest jego własnością. To nie protestujący są winni, że protestują, tylko Jarosław Kaczyński, bo ludzie wyszli na ulicę bronić swojej wolności - podkreślił lider ruchu Polska 2050.

Przyznał jednak, że w tym tygodniu powstrzymuje się od uczestniczenia w demonstracjach, choć w ubiegłym tygodniu brał w nich udział.

Pytany przez Marcina Fijołka o jego wypowiedź z 2013 r., w której stwierdził, że jako poseł podpisałby się pod projektem ograniczającym aborcję ze względów tzw. eugenicznych, Hołownia odpowiedział: "po siedmiu latach nie zmieniwszy poglądów, ale zmieniwszy perspektywę uważam, że nie należałoby zmieniać ustawy z 1993 r.". - Nie ma do tego warunków społecznych - zaznaczył.
Dodano: Poniedziałek, 9 listopada 2020 (08:47)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama