Wojciech Hermeliński gościem Popołudniowej rozmowy RMF FM

Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie RMF FM był Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Hermeliński: Chciałbym, żeby minister Brudziński mnie zaskoczył

„Nie wyobrażam sobie, żeby znaleziono osobę, która w choć jakiejś tam części ma wiedzę taką, jak obecne kierownictwo Krajowego Biura Wyborczego” – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Wojciech Hermeliński odnosząc się do nowej procedury wyborczej, w myśl której minister spraw wewnętrznych będzie powoływał KBW. „Chciałbym, żeby minister Brudziński mnie (pozytywnie – red.) zaskoczył” – stwierdził szef Państwowej Komisji Wyborczej.

Marcin Zaborski pytał swojego gościa również o kwestię transmisji na żywo z lokali wyborczych, którą wprowadzają nowe przepisy. „Ja nie wiem, czy to się uda przeprowadzić do najbliższych wyborów. Trzeba przecież zapewnić komputery, trzeba zapewnić kamery, oprogramowanie, to jest to są przetargi unijne, to trwa miesiącami” – ocenił Hermeliński. „Teraz robiliśmy przetarg obuwie na gadżety związane z tym corocznym konkursem dla młodzieży, (…) trwało to kilka miesięcy przy takich drobnych rzeczach, natomiast już to już są milionowe kwoty” – stwierdził.

Szef PKW powtórzył swoje zastrzeżenia co do znaku X, którym tradycyjnie zaznacza się swój głos na karcie do głosowania. „(Teraz będzie – red.) można sobie postawić na przykład serduszko czerwone czy czarne, czy narysować kwiatek czy jaskółkę” – przestrzegał. „Obawiam się tutaj chaosu i przedłużenia całej procedury wyborczej” – dodał gość RMF FM.
Dodano: Środa, 17 stycznia 2018 (19:12)
Źródło: RMF

Reklama