Gowin w "Gościu Wydarzeń" o trzeciej kadencji PiS: To byłoby zbyt katastroficzne

Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę, że niebawem minie rok od momentu, w którym Jarosław Gowin został zdymisjonowany. Zapytał polityka czy z tek okazji napije się na smutno, czy na wesoło. - Ani na smutno, ani na wesoło. Nie myślę o przeszłości. Myślę raczej o dniu, kiedy do dymisji będzie musiał podać się cały rząd PiS, a ja wraz z innymi politykami PiS przyłożę rękę, żeby do tego doszło - odparł Jarosław Gowin.

- To nie jest kwestia rewanżu. To kwestia chłodnej oceny, a właściwie bardzo zaangażowanej oceny tego, czego potrzebuje Polska. Moim zdaniem po dwóch kadencjach rządu PiS, ta formuła się wyczerpała. Trzeciej kadencji, nie tyle moglibyśmy nie przetrwać, to byłoby zbyt katastroficzne, ale to nie byłoby rozwiązanie dobre dla Polski - zaznaczył lider Porozumienia.

Gowin nawiązał do wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla "Sieci", w którym szef partii rządzącej mówił o funduszach europejskich. - On tam ogłasza tak naprawdę, że rezygnujemy ze środków z Krajowego Planu Odbudowy, to jest lekko licząc 250 mld zł. Tego typu stanowisko jest ewidentnie sprzeczne z polskim interesem narodowym - ocenił w programie "Gość Wydarzeń".
Dodano: Poniedziałek, 8 sierpnia (20:06)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama