Gowin: Glapiński będzie prezesem NBP, ale na pewno nie głosami Porozumienia

"Sądzę, że Adam Glapiński będzie prezesem NBP, ale na pewno nie głosami Porozumienia" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Jarosław Gowin. "Nie mamy wątpliwości, że nie sprawdził się latem ubiegłego roku, gdy trzeba było rozpocząć powolne, ostrożne podnoszenie stóp" - tłumaczył prezes Porozumienia. "Źle się stało, że pan prezes wysunął tę kandydaturę i że PiS ją forsuje" - dodał były wicepremier.

Nigdy nie byliśmy, delikatnie mówiąc, entuzjastami tego, co Zbigniew Ziobro robi w wymiarze sprawiedliwości” – mówił Jarosław Gowin, przyznając, że jego ugrupowanie najprawdopodobniej poprze wniosek opozycji odwołanie Zbigniewa Ziobry z funkcji ministra sprawiedliwości. „Efekty są opłakane, sprawy toczą się jeszcze dłużej w sądach, sądy jeszcze bardziej opieszałe Po drugie, to Zbigniew Ziobro jest tym, który blokuje dostęp Polski do środków europejskich”- dodał były wicepremier.

Lider Porozumienia był pytany także o to, czy czekają nas przyspieszone wybory. „Trzeba być w pełni świadomości tego, że wybory mogą nastąpić w dowolnym momencie, ale dzisiaj nie obstawiałbym raczej scenariusza przedterminowych wyborów”- odparł Gowin. Były wiceszef rządu mówił też, z kim Porozumienie mogłoby utworzyć listy wyborcze. „Miejsce Porozumienia widzę w przestrzeni między PO a PiS-em. Podobną inicjatywę sygnalizuje Władysław Kosiniak-Kamysz. Połączenie naszych wysiłków byłoby rzeczą najbardziej naturalną, ale jesteśmy jeszcze przed rozmowami” – powiedział Gowin.
Dodano: Środa, 11 maja (22:15)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama