Małgorzata Gosiewska w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Posłanka PiS Małgorzata Gosiewska była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Gosiewska o senatorze Bonkowskim: Nie ma u nas miejsca dla tak skrajnych, szkodzących Polsce ludzi

"Nie ma u nas miejsca dla tak skrajnych, szkodzących Polsce i w ogóle naszemu wizerunkowi ludzi" - powiedziała w Popołudniowej rozmowie w RMF FM posłanka PiS Małgorzata Gosiewska pytana o sprawę zawieszonego po kontrowersyjnych wpisach w internecie senatora PiS Waldemara Bonkowskiego. "On zawsze był dość kontrowersyjną osobą. Dobrze, że prezes Kaczyński podjął tak zdecydowane działanie" - podkreśliła. Czy Bonkowski powinien zrzec się mandatu i odejść z parlamentu? "To byłoby najlepsze rozwiązanie" - stwierdziła Gosiewska. "To jest jego decyzja" - zastrzegła.

Marcin Zaborski pytał posłankę PiS również o sprawę sędziego Mariusza Lewińskiego. Biuro Analiz Sejmowych wydało opinię, w której stwierdziło, że jako sędzia w stanie spoczynku nie może być on kandydatem do KRS. Mimo to marszałek Sejmu umieścił go na liście kandydatów, którzy przeszli procedurę sprawdzenia i mogą być wybrani.

"Ta opinia nie trafiła do parlamentarzystów. Nie wiem, czy w posiadaniu tej opinii jest marszałek Sejmu, czy ona tam trafiła w sposób formalny" - stwierdziła Gosiewska. "Czasami w jednej sprawie spotykamy opinie prawne, które często siebie wykluczają" - zauważyła. "Myślę, że trzeba do tego podejść spokojnie" - podkreśliła.
Dodano: Piątek, 23 lutego 2018 (19:03)
Źródło: RMF

Reklama