Gmoch: Kiedyś mówiliśmy, że 27-latek to senior, dziś można przedłużyć karierę piłkarza, który ma potencjał

„Dziś piłkarze mają taką kamizeleczkę na której notuje się wszystko: cała energia, tętno i z tego powstaje obraz potencjału fizjologicznego każdego zawodnika. To dale absolutny pogląd, można wiedzieć i przewidzieć jakie kontuzje może mieć zawodnik, jaki ma potencjał energetyczny” – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Jacek Gmoch, były selekcjoner polskiej reprezentacji.

Zdaniem Gmocha w dzisiejszych czasach można przedłużyć potencjalny wiek danego sportowca: „Kiedyś mówiliśmy, że 27-latek czy 28-latek jest już seniorem. Dziś właściwie się odżywiając, właściwie ćwicząc, właściwie odpoczywając i używając całej masy rzeczy wspomagających, takich jak witaminy można przedłużyć karierę ludzi, którzy mają taki potencjał” – mówił były selekcjoner.

Jego zdaniem „jednym z największych urodzonych talentów” jest Lionel Messi:
„To jest urodzony talent techniczny. Natomiast Ronaldo nie był takim, ale poprzez ogromną pracę i świetne przygotowanie fizyczne stworzył zupełnie inny rodzaj i postać piłkarza, który może być bardziej długowieczny” – dodał były trener reprezentacji.
Dodano: Piątek, 1 kwietnia 2022 (22:03)
Źródło: RMF FM- RMF
Reklama