Waldemar Skrzypczak w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Ge. Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych, był gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Gen. W.Skrzypczak o reakcji Rosji na zakup Patriotów: Żadną reakcją bym się nie przejmował. Jak zwykle będzie prężenie muskułów

"Żadną reakcją Rosji bym się nie przejmował. Rosja jak zawsze wyrazi swoje wielkie oburzenie, znowu Iskandery będą wyjeżdżały z garaży" - tak zdaniem gen. Waldemara Skrzypczaka zareaguje kraj Władimira Putina na informację o zakupie przez Polskę systemu Patriot. Na pytanie, czy będzie prężenie muskułów, gość RMF FM odpowiedział: "Jak zwykle. Nie przejmowałbym się tym wcale". "Uspokajałbym Polaków i przestałbym ich straszyć tą rosyjską propagandą" - stwierdził.

"Komu wypłaciłby pan nagrodę za ciężką pracę, dzięki której ta umowa na zakup Patriotów została dzisiaj podpisana?" - pytał swojego gościa Marcin Zaborski. "Grupie oficerów, którzy to od początku prowadzili. Oni to prowadzili już chyba od 8 lat" - odpowiedział gen. Skrzypczak, który podkreślił, że wojskowi przyzwyczaili się do tego, że oni robią swoje, a "to politycy zawsze spijają śmietankę". Gość RMF FM mówił także o tym, że dialog techniczny w sprawie Patriotów trwał przynajmniej od 6-7 lat. "Brakowało decyzji politycznej. Wyższość PiS-u nad PO jest taka, że PiS podjął decyzję o realizacji tego od początku do końca. PiS zdecydował: Kupujemy, a PO się wahała" - wyjaśnił.
Dodano: Środa, 28 marca 2018 (19:27)
Źródło: RMF

Reklama