Euro 2020: Stadion Wembley gotowy na finał piłkarskich mistrzostw Europy

Gareth Southgate mówi, że Anglia jest gotowa do przejścia do historii w niedzielnym finale Euro 2020, walcząc o pierwsze duże trofeum od 55 lat, ale Włochy są w nastroju, by zepsuć Anglikom imprezę na Wembley.
Drużyna Southgate doprowadziła swój naród do szaleństwa, osiągając swój pierwszy finał Mistrzostw Europy od bardzo dawna. Drużynie pozostało tylko jedno zwycięstwo, a ostatni raz taka sytuacja była podczas Mistrzostw Świata w 1966 roku.
Wraz z 60 000 szczęśliwych fanów na Wembley, miliony w całej Anglii będą zapatrzone w finał w telewizji. Niektóre szkoły i firmy mają zostać otwarte później w poniedziałek, aby umożliwić sobie przerwę po tym niezwykłym wydarzeniu.
W przeddzień "dnia przeznaczenia" Anglii drużyna Southgate otrzymała wiadomości o wsparciu od królowej Elżbiety II, brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, a nawet hollywoodzkiego aktora Toma Cruise'a.
Premier Johnson udekorował zewnętrzną stronę swojej oficjalnej rezydencji przy Downing Street dziesiątkami flag.
Po tym, jak Anglia otrzymała porywające wsparcie, a fani ustawili się na ulicach podczas sobotniej podróży z bazy drużyny w St George's Park do hotelu, reprezentacja angielska jest jeszcze bardziej zmotywowana do ciężkiej walki w niedzielnym meczu.
„Wspaniale było dostać list od królowej, list od premiera do całego zespołu. Jestem pełen uznania, że gracze i cały personel podeszli do tego we właściwy sposób” – powiedział Southgate.
Dodano: Niedziela, 11 lipca (11:16)
Źródło: NICK MCAVANEY / AFPTV / AFP- AFP

Reklama