Emilewicz w "Gościu Wydarzeń" o otworzeniu biur Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na Ukrainie

Jadwiga Emilewicz w maju, po 31 miesiącach, wróciła do rządu. - Jesteśmy politykami w służbie Polsce i kiedy jest takie zadanie do wykonania, to je po prostu podejmujemy - powiedziała Emilewicz.

Podkreśliła, że jesteśmy teraz w trudnym czasie. - Trudny nie tylko ze względu na okoliczności, na prace, którą mam wykonywać, związaną z wojną, ale to też trudny czas politycznie, bo myślę, że mamy około 140 dni do czasu kiedy mniej więcej spodziewamy się, że będą wybory - dodała polityk w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Emilewicz zapowiedziała, że pierwszym celem do osiągnięcia będzie otworzenie w ciągu kilku najbliższych tygodni biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Kijowie, które zostało zamknięte w związku z wojną.

- Mam nadzieję, że od razu uruchomione zostanie drugie w zachodniej części Ukrainy, bo zainteresowanie polskich przedsiębiorców, zwłaszcza tych małych i średnich, tych którzy obawiali się inwestowania na Ukrainie, także i przed wojną, jeśli dziś mają się w niej pojawić to na pewno pierwsze kroki będą chcieli stawiać w tym bezpieczniejszym terytorium, czyli na zachodzie Ukrainy - powiedziała w programie "Gość Wydarzeń".
Dodano: Środa, 24 maja (20:20)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama