Emilewicz w "Gościu Wydarzeń": Mamy jedną preferencję, której nie ma żaden inny kraj

Jadwiga Emilewicz powiedziała, że Polska liczy na to, że nasi przedsiębiorcy będą mieli mniej problemów podczas rozwijania swojej działalności na Ukrainie niż inni obcokrajowcy.
- Gwarancji nie mamy, natomiast mamy deklarację międzyrządową podpisaną między ministrem Waldemarem Budą a wicepremierem Ołeksandrem Kubrakowem dwa miesiące temu, która wskazuje na porozumienie i otwartość na polskich przedsiębiorców i firm na Ukrainie - wyjaśniła.

- Mamy jedną preferencję, której nie ma żaden inny kraj, nawet dużo bogatszy od nas Niemcy, czy Stany Zjednoczone - największym miejscem tranzytowym, przez który będzie przetaczać się pomoc, inwestycje, które będą szły na Ukrainę - będzie Polska - dodała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Polityk wyraziła nadzieję, że część Polski południowo-wschodniej, ma szansę stać się potężnym centrum spedycyjno-logistycznym, które będzie służyło odbudowie Ukrainy. - I które, mam nadzieję, wybudują polscy przedsiębiorcy - powiedziała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.
Dodano: Środa, 24 maja (20:40)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama