Działacze PiS i PO o proteście w Sejmie. "Opinia posła Pięty jest nie na miejscu"

„Warunki są niełatwe, bo to nie jest przecież hotel. Protestujący powinni się trzymać, mam nadzieję, że minister Rafalska, prezes PiS, może premier Morawiecki, pofatygują się jeszcze do nich (...). PO, zgodnie z wyrokiem TK, zabezpieczyła 600 mln złotych na rzecz osób niepełnosprawnych” – powiedział Michał Jakubek z Młodych Demokratów PO w Popołudniowej rozmowie w RMF FM, odnosząc się protestu osób niepełnosprawnych i opiekunów w Sejmie.

„Nie zgadzam się z opinią posła Pięty. Obóz Zjednoczonej Prawicy jest szeroki, jest miejsce, byśmy nie zgadzali się z poszczególnymi opiniami. Opinia posła Pięty, powiem wprost, jest nie na miejscu. Ja bym namawiał tych ludzi, by chociaż czas tego weekendu spędzili poza parlamentem. Jeśli chcą, mogą wrócić protestować po zakończeniu długiego weekendu” – tak z kolei protest w Sejmie ocenił Michał Szpądrowski z Forum Młodych PiS, komentując postulat posła PiS Stanisława Pięty o wyniesieniu protestujących z Sejmu.

„Odrzucanie kartki (z propozycjami minister Rafalskiej) to też nie jest podejście, które sprzyja temu, by nawiązać nić porozumienia i dojść do kompromisu, przyjąć jakaś mapę drogową” – zaznaczył działacz PiS. Młodzi działacze zostali zapytani też o to, z kim spoza własnej partii chcieliby porozmawiać w czasie majówki. „Może Antoni Macierewicz? Myślę, że mielibyśmy sobie sporo do wyjaśnienia jeśli chodzi o katastrofę smoleńską” – odpowiedział Michał Jakubek. „Z Markiem Biernackim, byłbym ciekaw jego spojrzenia na służby specjalne” – stwierdził Michał Szpądrowski.
Dodano: Piątek, 27 kwietnia (18:42)
Źródło: RMF

Reklama