Dworczyk: Decyzja ws. obostrzeń jeszcze nie zapadła. Proszę o cierpliwość

„Decyzja dotycząca obostrzeń jeszcze nie zapadła. My podejmujemy każdorazowo tego rodzaju ustalenia po analizie i wysłuchaniu ekspertów. Każdorazowo mamy bardzo trudne zadanie” – tak na pytanie o to, co czeka Polaków po 17 stycznia odpowiedział Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM Michał Dworczyk.
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dopytywany o to, co może się zmienić w trakcie weekendu w sprawie pandemii i obostrzeń stwierdził: Proszę zwrócić uwagę, że każdego dnia analizowane są wyniki związane m.in. z liczbą zachorowań. Są analizowane modele, które mówią o rozwoju pandemii, stąd tego rodzaju decyzje zawsze wymagają dłuższego namysłu i dlatego, mimo że do późnego wieczora trwała rada medyczna przy premierze, ta decyzja nie zapadła.
Dywagowanie na temat tego, że decyzje rządu pójdą w tą, czy inną stronę, uważam za niedobry pomysł dlatego, że to są zbyt poważne dla wielu Polaków sprawy, żeby prowadzić luźne rozważania. Zaczekajmy naprawdę jeszcze chwilę, proszę o chwilę cierpliwości - dodał i zaznaczył, że decyzja ws. obostrzeń zostanie zakomunikowana jak tylko rząd ją podejmie.
Dodano: Sobota, 9 stycznia (11:05)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama