Dorota Gałczyńska-Zych gościem Popołudniowej rozmowy RMF FM

Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie RMF FM była Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

Dorota Gałczyńska - Zych: W warszawskich szpitalach jest wojna o pielęgniarki. Podkupujemy je sobie

"Brakuje pielęgniarek. Podkupujemy je sobie. W warszawskich szpitalach jest wojna o pielęgniarki i to od bardzo długiego czasu. Brakuje salowych, rejestratorek, pracowników administracji, bo szpital nie jest dobrym pracodawcą, jest państwową firmą, gdzie NFZ nas nie rozpieszcza z finansowaniem" - powiedziała w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Dorota Gałczyńska - Zych. Dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie dodała, że od 2009 roku jej placówka dostaje tyle samo pieniędzy. "Trudno, żebyśmy nie oszczędzali na ludziach" - podkreślił gość Marcina Zaborskiego.

Dorota Gałczyńska - Zych powiedziała też, że od niepamiętnych czasów „dobija się o to, żeby jeśli rezydent ma rezydenturę, która jest finansowana przez Ministerstwo Zdrowia, to powinno się płacić i uczniowi i nauczycielowi". "Już mam bunt na pokładzie, już są duże oczekiwania lekarzy specjalistów. Nie dostają złotówki za kształcenie. Jest to dodatkowy problem dla nich i dodatkowe obowiązki" - podkreśliła Dorota Gałczyńska - Zych.
Dodano: Czwartek, 18 stycznia 2018 (19:00)
Źródło: RMF
Więcej na temat:szpitale

Reklama