Czym tak naprawdę są suplementy diety?

Reklamy suplementów diety pojawiają się w mediach w coraz częściej i obiecują konsumentom osiągnięcie szybkich efektów, np. zgubienie dodatkowych kilogramów. Jednak czy rzeczywiście powinniśmy polegać i ufać suplementom diety?

- To nie są lekarstwa! Suplementy diety są środkami spożywczymi. W związku z tym na pewno nie wyleczą wszystkich chorób, na które zapadamy; nie uzdrowią nas i nie będą remedium na wszystkie dolegliwości – tłumaczy Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Należy pamiętać o tym, że reklamy suplementów diety nie powinny wprowadzać konsumentów w błąd i przypisywać sobie takich właściwości, jakie mają leki.

Agnieszka Majchrzak podkreśla również, że suplementy są skierowane do specyficznej grupy konsumentów: osób wrażliwych, które często zapadają na różnego rodzaju choroby. Tacy nadwrażliwcy, poza lekami przepisanymi przez lekarza, zazwyczaj na własną rękę wybierają suplementy, które znają jedynie z reklam. Niestety te często okazują się szkodliwe dla organizmu.
Dodano: Czwartek, 12 listopada 2015 (15:36)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:suplementy diety | reklamy

Reklama