Włodzimierz Czarzasty w Popołudniowej rozmowie RMF FM

Gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie RMF FM był Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Czarzasty: 7% nakładów PKB na służbę zdrowia? W rok. To proste

Rok - tyle czasu potrzebuje Sojusz Lewicy Demokratycznej na osiągnięcie nakładów na służbę zdrowia w wysokości 7% PKB. Tak twierdzi przewodniczący partii Włodzimierz Czarzasty. Jak uznał, „to proste”. „SLD było jedyną partią jak do tej pory, która miała 7% wzrostu PKB. Przy takim wzroście (…) jest większy wpływ z podatków, a po drugie ewidentnie byśmy zarządzali tym, co jest” – tłumaczył gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. Drugim sposobem ma być zmiana preferencji budżetowych. „Ograniczyłbym ilość pieniędzy na zbrojenia – na przykład zjechałbym do 1% wydatków PKB (na ten cel – red.)” – stwierdził.

Marcin Zaborski pytał też Czarzastego o kandydata Sojuszu na prezydenta Warszawy. Jak zadeklarował polityk, zostanie on ogłoszony w maju. „Jesteśmy na takim etapie, że zrobiliśmy bardzo dokładne badania, z których wynika, że w Warszawie 29% ma Platforma, 23% PiS, 8% ma Sojusz Lewicy Demokratycznej, 7% ma Nowoczesna, 3% ma Partia Razem - tego typu rzeczy. Zbadaliśmy również pięć osób jeżeli chodzi o Sojusz Lewicy Demokratycznej, które to osoby mają notowania między 10 a 15%” – powiedział. „Mamy takie osoby, jest na przykład pani Małgorzata Szmajdzińska. Czy będziemy zgłaszali czy nie – zobaczymy” – stwierdził zastrzegając, że jest gotów na negocjacje w tej sprawie z innymi partiami.
Dodano: Poniedziałek, 15 stycznia 2018 (19:03)
Źródło: RMF
Więcej na temat:Włodzimierz Czarzasty

Reklama