Czarnek w "Gościu Wydarzeń" o szczepieniach nauczycieli: Jestem przeciwnikiem segregacji

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że 1 września szkoły będą otwarte i wrócą do nich uczniowie. - Przygotowujemy się do nauki w trybie stacjonarnym, przygotowujemy także dodatkowe wsparcie dla organów prowadzących szkoły, żeby bezpieczeństwo dzieci było na jeszcze wyższym poziomie, przeznaczymy kolejne kilkadziesiąt milionów złotych. Szczegóły przedstawiamy w przyszłym tygodniu - zapowiedział.
Minister podkreślił, że "czwarta fala pandemii na pewno nadejdzie" i jeśli będzie tak silna, jak trzecia, to "będziemy reagować konkretnymi decyzjami". - Na dziś tego nie przewidujemy, 1 września chcemy, żeby dzieci poszły do szkoły w trybie stacjonarnym - zaznaczył.
- Jestem przeciwnikiem segregacji - powiedział, pytany o to, czy wszyscy nauczyciele powinni być zaszczepieni. - Cieszę się, że nauczyciele w zdecydowanej większości się zaszczepili, wciąż mogą to zrobić - dodał. Czarnek przyznał, że nie zgadza się z opinią PAN, zgodnie z którą w szkołach powinny pracować tylko zaszczepione osoby. - Wszyscy nauczyciele wrócą do pracy 1 września - zadeklarował.

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Dodano: Czwartek, 22 lipca (20:47)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama