Chcesz schudnąć? Jedz zupy

Aż 91% Polaków regularnie jada zupy. 78% ankietowanych przyznało, że ten rodzaj posiłku pojawia się na ich stołach przynajmniej raz w tygodniu. Jak się okazuje, oprócz tego, że są to dania szybkie i łatwe w przygotowaniu, mają jeszcze inną zaletę. Odpowiednio przygotowane, mogą znacząco pomóc w odchudzaniu.

- Zupa jest doskonałym źródłem dobrze przyswajalnych składników odżywczych takich jak białko, węglowodany, to także źródło mikro i makroelementów, tłuszczy oraz witamin – mówi Monika Honory, specjalistka ds. żywienia oraz autorka nowatorskiej diety. Najpopularniejsza zupa to oczywiście pomidorowa. Na drugim miejscu jest nasz pyszny, tradycyjny rosół. Na trzecim znalazł się natomiast żurek. Polacy również chętnie sięgają po zupę jarzynową oraz bardziej nowoczesne zupy na przykład cebulową.

Tradycyjne, polskie zupy charakteryzują się tym, że są smaczne, niedrogie w przygotowaniu, a do tego sycące. Ta opinia znajduje potwierdzenie w najnowszych badaniach przeprowadzonych przez ośrodek badania opinii publicznej IQS, wykonanych na zlecenie autorki programu Przemian – Moniki Honory. Okazuje się, że Polacy są fanami zup – 96% przyznaje, że lubi jeść zupy, a przeszło połowa ankietowanych (56%) stwierdziła, że spożywa je przynajmniej kilka razy w tygodniu. Oprócz tego, że właściwie przyrządzone, dostarczają do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i witamin, to, jak się okazuje, pozytywnie wpływają na proces utraty wagi ciała.

Właśnie dieta oparta na zupach, stała się podstawą do stworzenia autorskiego programu pod nazwą "Przemiany wg Moniki Honory". Autorka programu – Monika Honory, sama przez wiele lat zmagała się z problemem otyłości. Po wypróbowaniu na sobie większości znanych diet, postanowiła stworzyć własny program odchudzający. Na podstawie własnej wiedzy i doświadczeń oraz po licznych konsultacjach ze specjalistami, jako podstawę codziennego menu wybrała zupy. Autorka w ciągu zaledwie 10 miesięcy schudła przesz
Dodano: Środa, 6 lipca 2016 (14:55)
Źródło: newsrm.tv- newsrm.tv
Więcej na temat:dieta bez efektu jojo
Reklama