Cezary Kaźmierczak o przedłużeniu restrykcji: Rząd obudzi się z ręką nie w nocniku, a w szambie

Jeżeli w ciągu kilku tygodni nie nastąpi odmrożenie gospodarki w ramach reżimu sanitarnego to z dnia na dzień możemy obudzić się z 20-sto procentowym bezrobociem - mówił Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Jak dodał, “rząd obudzi się z ręką nie w nocniku, a w szambie”. Wobec zapowiedzi coraz większej liczby przedsiębiorców, że – mimo zakazów – otworzą swoje interesy, Kaźmierczak zapewnił, że nie będzie nikogo namawiał do łamania prawa, a – jak do tej pory – naciskać na rząd, żeby wprowadzał potrzebne rozwiązania.
W moim przekonaniu nie będzie żadnych masowych protestów przedsiębiorców. Pierwszy motywator działania przedsiębiorców, to nie zysk, tylko lęk przed startą - przekonywał gość Marcina Zaborskiego i jak dodał, korzystanie z rządowych tarcz jest uzależnione od przestrzegania prawa.
Niemieckie media wspominają o tym, że lockdown może się u nich przedłużyć aż do Wielkanocy. Kaźmierczak zdecydowanie nie zgadza się na porównywanie polskiego rynku z niemieckim. To jest jeden z najbardziej fałszywych mitów, którym kierują się rządzący, że jesteśmy jednym z bogatych kraju Zachodu. Tak, jakby uwierzyli w własną propagandę. Dwa lata lockdownu dla nas, to spadek PKB o 30 proc. Nie stać nas na to - mówił w RMF FM.
Dodano: Wtorek, 12 stycznia (20:23)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama