"Rozmowy"
-
Zobacz film Słaba płeć – mówiono kiedyś na kobiety. Dziś tego określenia nikt (lub prawie nikt) nie używa, a częściej niż o słabości mówimy o sile. „Siła kobiet” jest tematem kampanii społecznych, podstawą strategii marketingowych, elementem budowania marek osobistych. Tylko co ten termin właściwie oznacza? O tym, jak zdefiniować siłę kobiet, czym różni się ona od męskiej i czy bycie silną musi oznaczać bycie siłaczką, rozmawiamy z Patrycją Dreher, trenerką umiejętności miękkich.
-
Zobacz film Zanim zauważymy kształt, rozmiar, fakturę, widzimy kolor. To on odpowiada za 80 proc. naszych zmysłowych wrażeń, może pobudzić do działania, zaostrzyć apetyt, uspokoić, ostrzec przed niebezpieczeństwem. O tym, jakie działa język kolorów, barw i odcieni opowiemy w najnowszym odcinku podcastu Rozmowy. Gościnią odcinka jest Aneta Fons, stylistka, specjalistka w zakresie koloru.
-
Zobacz film Puste skorupy, wydrążone łupiny, skóry zdjęte z monstrualnych stworzeń – takie skojarzenia mogą budzić prace Magdaleny Abakanowicz, jednej z najbardziej znanych polskich rzeźbiarek, której prace na aukcjach osiągają ceny rzędu kilkunastu milionów złotych. Wydaje się, że w przypadku twórców tak popularnych jak ona, powiedziano już wszystko, wykorzystano każdy interpretacyjny trop. Jednak wystawa "Abakanowicz. Bez reguł", którą od kilku dni można oglądać w ogrodach Zamku Królewskiego na Wawelu, pozwala w nieznany dotąd sposób spojrzeć na twórczość rzeźbiarki. O wystawie w nowym odcinku podcastu "Rozmowy" opowiadają kuratorki ekspozycji: dr Bogumiła Wiśniewska i Natalia Koziara-Ochęduszko.
-
Zobacz film Jedni mają psy, inni koty, a Marta Błaszczyk ma… kury. Jej mikrohodowla liczy osiem okazów, z których część może pochwalić się iście królewską aparycją. Kupowane "na jajka", szybko stały się zwierzakami "do kochania". Zyskały też status influencerów, których życie można śledzić na instagramowym profilu "spokoko".
-
Zobacz film Plaża, morze i ja z laptopem pod palmą. Albo: ośnieżone szczyty, stoki narciarskie i ja na tarasie z laptopem. Albo, nieco skromniej – kawiarniany ogródek, a w nim ja z laptopem. Tak zwykle wyobrażamy sobie pracę na freelansie, a jak jest w rzeczywistości? O tym, jak wygląda codzienność freelancera, dlaczego Polki rekordowo często decydują się na ten model pracy i ile można zarobić jako wolny strzelec w nowym odcinku podcastu "Rozmowy" opowiada Marta Paplaczyk, mentorka freelancerów.
-
Zobacz film Badania wskazują, że ok. 30 proc. kobiet „często lub zawsze” odczuwa wypalenie zawodowe. W przypadku mężczyzn, odsetek ten jest mniejszy i wynosi 25 proc. Co sprawia, że kobiety są bardziej podatne na wypalenie zawodowe? Jak rozpoznać objawy wypalenia i odróżnić je od nudy, zmęczenia czy przebodźcowania? I czy zmiana pracy zawsze jest jedynym rozwiązaniem? O tym wszystkim w podcaście "Rozmowy" serwisu Kobieta Interia opowiada Patrycja Dreher, trenerka umiejętności miękkich.
Cechy, które wskazują, że jesteś silną kobietą. Jedna nie jest oczywista
Słaba płeć – mówiono kiedyś na kobiety. Dziś tego określenia nikt (lub prawie nikt) nie używa, a częściej niż o słabości mówimy o sile. „Siła kobiet” jest tematem kampanii społecznych, podstawą strategii marketingowych, elementem budowania marek osobistych. Tylko co ten termin właściwie oznacza?
O tym, jak zdefiniować siłę kobiet, czym różni się ona od męskiej i czy bycie silną musi oznaczać bycie siłaczką, rozmawiamy z Patrycją Dreher, trenerką umiejętności miękkich.