Budka: W konstytucji jest prosty zapis: przestrzegamy prawa międzynarodowego. Dzisiaj PiS i Jarosław Kaczyński to prawo łamią

Jednym z tematów "Gościa Wydarzeń" był wybór nowego RPO. - Prof. Marcin Wiącek to osoba bardzo profesjonalna. Z niektórymi poglądami, jako prawnik, się nie zgadzam. Natomiast mam do niego wielki szacunek, ponieważ jest obiektywny i niezależny od polityków - powiedział wiceszef PO Borys Budka.
Budka przyznał, że tak jak Wiącek, "popiera prymat konstytucji nad prawem międzynarodowym". - Dlatego trzeba walczyć z tymi, którzy konstytucję łamią. W konstytucji jest prosty zapis: przestrzegamy prawa międzynarodowego. Dzisiaj PiS i Jarosław Kaczyński to prawo łamią, przy okazji łamiąc konstytucję - stwierdził w rozmowie z Piotrem Witwickim.
Były szef PO przypomniał, że jego zdaniem TK działa nielegalnie - m.in. ze względu na "sędziów dublerów", dlatego orzeczenia TK są nieważne. Przyznał, że gdy opozycja przejmie władzę w Polsce, "dublerzy będą musieli pożegnać się z TK, a osoby, które brały z nimi udział w wydawaniu wyroków, muszą liczyć się z odpowiedzialnością dyscyplinarną".

Fragment programu "Gość Wydarzeń", emitowanego na antenie Polsat News.
Dodano: Środa, 21 lipca 2021 (20:23)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama