Budka o dodatku węglowym: To co proponuje rząd to podzielenie Polaków na "lepszych i gorszych"

Od środy Senat pracuje nad ustawą węglową, czyli nad zaproponowanymi przez rząd dopłatami na zakup węgla, co w zamyśle ma równoważyć wysokie ceny surowca na polskim rynku.

Borys Budka zaznaczył, że opozycja domaga się poprzez senacką poprawkę dopłat dla wszystkich. - Użytkownicy ciepła niezależnie od tego jakim rodzajem paliwa zasilają swoje piece czy jest to gaz, prąd, czy jest to pelet dostaną taką samą rekompensatę czyli 3 tys. zł. To uczciwe potraktowanie tak samo wszystkich 14 mln gospodarstw domowych - mówił poseł PO o przygotowanych zmianach.

- Natomiast to co proponuje rząd to podzielenie Polaków na "lepszych i gorszych" - 10 mln gospodarstw domowych bez pomocy, a tylko niecałe cztery mają dostać pomoc - zaznaczył w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

- Te pieniądze mają pomóc ludziom, którzy mogą nie przetrwać zimy, mogą nie ogrzać domów, bo rząd niestety przez siedem lat, że nie mając alternatywnych źródeł energii spowodował, że ludzie muszą zasilać prądem albo węglem. Dlatego trzeba im pomóc - tłumaczył Budka w "Gościu Wydarzeń". 
Dodano: Czwartek, 4 sierpnia (20:19)
Źródło: Polsat News- Polsat News

Reklama