Boni: Nie dam sobie wmówić, że PiS jest fantastyczny, a myśmy robili same błędy

Czy były minister z rządu PO czuje się poniekąd winny za dzisiejszy protest osób niepełnosprawnych. „Nie mam takiego poczucia” – mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. „Ileś rozmów z niepełnosprawnymi przeprowadzałem, ileś tam rozwiązań było wprowadzonych, nie wszystkie” – dodał. Według niego dzisiaj źle traktuje się demonstrujących w parlamencie.

„Nigdy rząd PO nie traktował osób niepełnosprawnych, nawet w trudnych sytuacjach w takim sposób, depcząc godność tych ludzi, jak to jest robione od wielu dni w polskim parlamencie” – podkreślił eurodeputowany Platformy.

Stwierdził także, że PO wiele zrobiło dla niepełnosprawnych podczas swoich rządów. „Nie dam sobie wmówić tego, że PiS jest fantastyczny, a myśmy porobili same błędy i źle traktowaliśmy osoby niepełnosprawne. Nie wszystko zostało zrobione i mogę się bić w pierś, natomiast nigdy nie było takiego totalitarnego, agresywnego, autorytarnego i niechętnego ludziom podejścia do tych osób, które dzisiaj protestują” – mówił gość Marcina Zaborskiego.
Dodano: Piątek, 25 maja 2018 (18:55)
Źródło: RMF

Reklama