Adam Bielan gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM

Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Bielan o sądowym pacie w KRS i SN: Mam nadzieję, że czarne wizje się nie spełnią. Pani prezes Gersdorf stosuje obstrukcję

W internetowej części rozmowy z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Adam Bielan odniósł się do doniesień naszego reportera Tomasza Skorego ws. klinczu w Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Wynika z nich, że prof. Małgorzata Gersdorf nie ma zamiaru zwołać posiedzenia nowej KRS. „Mam nadzieję, że te czarne wizje pana redaktora Tomasza Skorego się nie spełnią. Z nich wynika, że pani prezes stosuje obstrukcję” – stwierdził wicemarszałek Senatu. „Nie sądzę, żeby taka sytuacja mogła trwać długo” – dodał.

Naszego gościa pytaliśmy też o wniosek młodzieżówki Polski Razem (obecnie Porozumienia) do prokuratury o zbadanie, czy Partia Razem Adriana Zandberga nie propaguje treści totalitarnych. Mogłoby to skończyć się delegalizacją ugrupowania. „Nie wiedziałem o tym wniosku” – mówił Bielan. „Nie znam programu Partii Razem na tyle szczegółowo, żeby powiedzieć, na ile ich związki z komunistami wykraczają poza noszeniem koszulek z jakimiś zbrodniarzami typu Che Guevara” – tłumaczył dodając, że wątpliwości powinien rozstrzygnąć sąd.
Dodano: Sobota, 10 marca 2018 (14:55)
Źródło: RMF

Reklama