Biedroń w "Gościu Wydarzeń" o zamieszkach we Francji: To nie są nielegalni imigranci

Robert Biedroń odniósł się do badań mówiących, że Polacy nie chcą przyjmowania migrantów.
- Ci ludzie się boją, bo wiedzą, że Polska jest w rękach nieodpowiedzialnych ludzi. To co opowiadają Morawiecki, Kaczyński czy Tusk, może budować w głowie demony - powiedział w programie "Gość Wydarzeń".

- Musimy przedstawić jasne propozycje, co chcemy jako Polska z problemem migrantów zrobić, bo od niego nie uciekniemy. Jako Lewica proponujemy, żeby rozwiązać to na poziomie solidarnej polityki unijnej, która zakłada pomoc nielegalnym imigrantom na miejscu, a tym którzy powinni tu trafić, zaoferuje pracę i reguły funkcjonowania. Tego Morawiecki, Kaczyński ani Tusk nie proponują - ocenił Robert Biedroń.

Europoseł zabrał także głos na temat trwających we Francji zamieszek. - To są obywatele Francji, to nie są nielegalni imigranci. To są ludzie, którzy przez błędy polityki asymilacyjnej, są sfrustrowani tym, jak żyją - powiedział Robert Biedroń. - Możemy wybrać inny model, Francja nie jest najlepszym modelem. Ma historię postkolonialną. My takiej historii nie mamy, jesteśmy w stanie to zrobić mądrze i po ludzku - dodał współprzewodniczący Nowej Lewicy.
Dodano: Niedziela, 2 lipca 2023 (20:37)
Źródło: Polsat News- Polsat News
Reklama