Beata Szydło o taśmach: To jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce

"Mam nadzieję, że cała sytuacja z taśmami zostanie wyjaśniona. To jest bardzo niebezpieczne dla państwa, to uderzenie w szefa rządu, to jest ewidentnie próba zmiany władzy w Polsce" - powiedziała Beata Szydło w programie Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM, komentując sprawę taśmy z nagraniem Mateusza Morawieckiego. "Przyszłość UE jest niezwykle ważna. Ostatnio politycy PO zaczynają straszyć Polaków, że jest jakiś plan wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. To jest wierutne kłamstwo. Dopóki PiS rządzić będzie, Polska będzie w UE, co nie znaczy, że nie mamy wizji zmiany w UE" - podkreśliła była premier, odnosząc się do stanowiska rządu PiS wobec Unii Europejskiej.

W tej chwili mogę zapewnić, że programy społeczne, które rozpoczęliśmy będą kontynuowane. Została podjęta decyzja o programach żywieniowych w szkołach, stomatolog w szkole, pielęgniarka w szkole - to wszystko się toczy zgodnie z zapewnieniami z okresu kampanii wyborczej - powiedziała Beata Szydło. Jest gotowy projekt o emeryturach dla mam, jest już w konsultacjach (...). Największym wyzwaniem są emerytury - dodała.

Moim marzeniem jest zwycięstwo w Małopolsce. Ja zawsze jestem mocno pokorna jeśli chodzi o sondaże. One są dziś bardzo dobre dla PiS, dla Zjednoczonej Prawicy, ale usypiają troszkę czujność (...) Wygrają ci, którzy będą ciężko pracowali do końca - powiedziała Beata Szydło, mówiąc o wyborach samorządowych. Mamy plan, by zwyciężyć i rządzić w kilku sejmikach. Wierzę w dobry wynik - zaznaczyła była premier.
Dodano: Sobota, 6 października 2018 (13:01)
Źródło: RMF
Więcej na temat:Beata Szydło

Reklama