Arłukowicz: Ziobro szantażuje dzisiaj pozostałych członków rządu

"Trzeba starać się walczyć cały czas, nie tracić nadziei, determinacji, optymizmu w tej walce" – mówił Bartosz Arłukowicz, europoseł Platformy Obywatelskiej w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. W ten sposób odniósł się do kwestii reformy sądownictwa w Polsce. "Oczywiście mam pełną świadomość, kto ma dzisiaj większość w polskim Sejmie, ale mam też świadomość stanu, w jakim znalazła się polska praworządność i polskie sądownictwo w ciągu ostatnich lat. I jeśli wychodzi ustawa taka, która de facto pudruje ten system, ona w ogóle go nie zmienia, nie reformuje, to musimy zrobić wszystko - choćby w Senacie - żeby pokazać Polkom i Polakom, że jeśli jest większość - a w Senacie większość jest - to będziemy chronili prawa do wolnych sądów, do uczciwych sądów, do niezależnych sądów i będziemy to robili z pełną determinacją" - zaznaczał.

„Pieniądze na zamrożenie rat kredytowych można wziąć choćby z rozdmuchanej administracji publicznej. Jeśli spojrzy się na wydatki Kancelarii Premiera, na wydatki ministerstw, na tę rozpustę która się dzieje w przypadku elektrowni Ostrołęka, to jestem pewien, że można by to odchudzić” – mówił w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Bartosz Arłukowicz, europoseł Platformy Obywatelskiej.

Tomasz Terlikowski pytał swojego gościa również o toczące się pracę nad zmianami w oświadczeniach majątkowych. W górę ma pójść limit, powyżej którego politycy musza wykazywać „składniki majątku ruchomego”: „Wypełniam tak jak powinienem to robić zgodnie z prawem od wielu lat, już chyba 20. Nie jest to jakieś szczególnie przyjemne zajęcie, bo trzeba je bardzo dokładnie wypełniać i wymaga bardzo wiele uwagi, przynajmniej z mojej strony” – mówił europoseł PO. „W związku z tym jako urządzenie codziennego użytku warte powyżej 10 tys. chyba jednak mam tylko samochód” – dodał.

Ale nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć czy ten limit powinien zostać podniesiony: „Jestem daleki od dyskutowania o oświadczeniach majątkowych jako o procedurze. Ni
Dodano: Środa, 1 czerwca (21:44)
Źródło: RMF FM- RMF

Reklama