Aleksander Bobko w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Prof. Aleksander Bobko był gościem Mariusza Piekarskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Bobko: Szybko zauważyłem, że ministrów i wiceministrów jest dużo. Mogło być nas mniej

„Dowiedziałem się (o dymisji) w niedzielę wieczorem od pana premiera Gowina, a wczoraj rano premier Morawiecki zaprosił mnie i innych kolegów do kancelarii. W bardzo eleganckiej formie podziękował nam za współpracę i oficjalnie powiedział, że przyjmuje dymisję złożoną przez nas przy zmianie rządu” – mówił gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM, odwołany wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Aleksander Bobko.

Pytany, czy ma żal do premiera, odpowiedział: „Trochę może jest, bo to najbardziej intensywny okres pracy w ministerstwie (…) mam poczucie dyskomfortu, że zostawiam kolegów w takiej sytuacji” – mówił gość Mariusza Piekarskiego. Według byłego ministra Bobko, decyzja premiera Morawieckiego jest „uzasadniona”. „Dość szybko zauważyłem, że ministrów, ministerstw i wiceministrów jest dużo (…) mogło być nas trochę mniej” – mówił.

Dodał także, że słowa o „dymisji za dobrą służbę” traktuje jako komplement. „Jeżeli się okazuje, że dobrze swoją pracę wykonuje 100 osób, ale do realizacji zadania wystarczy 75, to 25 dobrych musi odejść” – mówił Bobko. „Mam poczucie pewnej satysfakcji i wdzięczności do losu, że miałem okazję na tak zaszczytnym miejscu pracować” – podkreślił były już sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dodano: Wtorek, 13 marca 2018 (19:20)
Źródło: RMF

Reklama