Adam Szłapka w Popołudniowej rozmowie w RMF FM

Adam Szłapka, sekretarz generalny Nowoczesnej, była gościem Marcina Zaborskiego w Popołudniowej rozmowie w RMF FM.

Adam Szłapka: Zlikwidujemy program "500 plus" i powołamy lepszy program "Aktywna rodzina"

"Zlikwidujemy program "500 plus" i powołamy lepszy program "Aktywna rodzina", który nie wyklucza kobiet z rynku pracy, który daje szanse tym osobom, które pracują przede wszystkim. Chodzi o to, aby mieć ulgę podatkową dla tych osób, które pracują" - powiedział w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Adam Szłapka. W ten sposób określił, jaki cel ma Nowoczesna w momencie, kiedy doszłaby do władzy.

"Czyli program obejmie tylko te rodziny, w których przynajmniej jedna osoba pracuje?" - dopytywał swojego gościa Marcin Zaborski. "Dokładnie tak. I to jest dobre z punktu widzenia gospodarki. To jest sprawiedliwsze, bo obejmuje pierwsze dziecko, i to jest sprawiedliwsze, bo osoby, które są powyżej pierwszego progu podatkowego, nie będę otrzymywały tego wsparcia" - wyjaśnił polityk Nowoczesnej.

W Popołudniowej rozmowie w RMF FM Adam Szłapka powiedział także, że Nowoczesna rozważa zmiany w regulaminie Sejmu i złożenie ustawy, która regulowałaby to, żeby wszystkie projekty obywatelskie nie były odrzucane w pierwszym czytaniu. Polityk Nowoczesnej w rozmowie z Marcinem Zaborskim mówił też o relacjach polsko-ukraińskich po nowelizacji ustawy o IPN.

"Powinniśmy zarówno w Polsce, ale w Ukrainie też, przestać wykorzystywać relacje między naszymi narodami do polityki wewnętrznej. To przez 27 lat się nie działo. Udało nam się zbudować bardzo partnerskie relacje, które teraz są niszczone" - wyjaśnił Szłapka i dodał, że w tym momencie najpilniejsze jest "przyciśnięcie polskiego i ukraińskiego ministerstwa edukacji, żeby wprowadzić bardzo duży program wymiany młodzieży polsko-ukraińskiej".
Dodano: Poniedziałek, 5 lutego 2018 (19:04)
Źródło: RMF

Reklama