77-letni pasażer sterroryzował kierowcę autobusu

Oto interesujące nagranie z kamery przemysłowej, które obiegło światowe agencje prasowe. Zarejestrowano je w Chinach, w prowincji Zhejiang. Jej mieszkaniec – 77-letni mężczyzna nazwiskiem Wang – postanowił w nietypowy sposób zemścić się na kierowcy miejskiego autobusu, który (jego zdaniem) źle go potraktował.

W październiku 2014 r. pan Wang podróżował autobusem przez miasto. Pojazd prowadził kierowca o nazwisku Chen. Jak twierdzi Wang, tenże kierowca złośliwie zatrzymał autobus daleko od przystanku, na którym starszy mężczyzna chciał wysiąść, narażając go na niepotrzebny wysiłek. Kiedy 77-latek zwrócił mu uwagę, kierowca wdał się z nim w kłótnię. Zdenerwowany Wang zapamiętał twarz szofera i obiecał sobie, że jeszcze go znajdzie.

Kilkanaście dni później Wang wypatrzył Chena za kierownicą w autobusie tej samej linii. Staruszek wsiadł do pojazdu, zbliżył się do „wroga” z granatem ręcznym – i próbował go zdetonować. Na szczęście, z niewyjaśnionych powodów, granat zawiódł. W autobusie wybuchła panika, a na miejscu zdarzenia zjawiła się policja... Obecnie krewki pasażer oczekuje na wyrok sądu.
Dodano: Czwartek, 22 stycznia 2015 (15:24)
Źródło: Associated Press- © 2015 Associated Press
Więcej na temat:autobus miejski | awantura | granat | Chiny

Reklama