Wady zgryzu należy korygować bez względu na wiek. Nieleczone mogą mieć poważne konsekwencje dla całego organizmu

Średnio 60 proc. osób w Polsce ma wady zgryzu. Często traktowane są one jak problem estetyczny. Tymczasem spowodowane przez krzywy zgryz stłoczenie zębów czy problemy w stawach skroniowo-żuchwowych mogą być przyczyną wielu chorób m.in. próchnicy, chorób przyzębia, układu pokarmowego, uporczywego bólu głowy czy wad wymowy.

Na leczenie ortodontyczne nigdy nie jest za późno. Za pomocą aparatów ortodontycznych można skutecznie walczyć z wadami zgryzu niemal w każdym wieku. Nie wszyscy jednak chcą je korygować, tymczasem wady zgryzu mają niekorzystny wpływ na zdrowie i pogarszają komfort życia człowieka.

– Niektóre wady zgryzu są łatwo rozpoznawalne. Mogą je zauważyć sami pacjenci, np. po swoim wyglądzie. Inne objawy to np. trzaski w stawie, ból głowy, karku, problemy z artykulacją, czyli ruchy żuchwy. Mogą też występować problemy z wymową czy z ułożeniem języka i wiele innych sygnałów, które wskazują na wadę zgryzu – mówi Urszula Jarosz, lekarz stomatolog, specjalista ortodonta, protetyk i i implantolog.
Dodano: Środa, 1 lutego 2017 (12:18)
Źródło: Newseria Lifestyle- Newseria Lifestyle
Więcej na temat:wady zgryzu
Reklama