Symulacja ataku terrorystycznego: Strzelec w tłumie

Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się już dzisiaj. Mimo, iż oficjalnie zarejestrowało się 356 tysięcy pielgrzymów, szacuje się, że w spotkaniu z papieżem Franciszkiem może uczestniczyć nawet 1 milion osób. Mając na uwadze wydarzenia ostatnich dni, wielu z nas zadaje sobie pytanie, czy możemy czuć się bezpiecznie? Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak mówił, że nie ma informacji o zagrożeniu zamachami w Polsce podczas ŚDM. Dodał także, że z ataków m.in. we Francji wyciągnięte zostały wnioski, a podczas ŚDM na niepokojące sytuacje uwagę będę zwracać nie tylko służby, ale też wolontariusze.

Jarosław Lesiakowski - były antyterrorysta, ekspert firmy CelBoss podkreśla, że sytuacja zagrożenia wygląda zawsze inaczej, ale sposób postępowania jest podobny. Należy szybko ocenić źródło niebezpieczeństwa i podjąć ucieczkę, a nie próbować samodzielnie obezwładnić napastnika. - Jeżeli nie jesteśmy zawodnikiem MMA, antyterrorystą, żołnierzem jednostek specjalnych, wyszkolonym Stevenem Seagalem, nie polecam podejmowania akcji pomocy służbom. Taka osoba nie zna algorytmów postępowania, zachowań, kodów które towarzyszą szkoleniu służb i może po prostu zginąć.

Co więcej na temat zachowań w sytuacji zagrożenia mają do powiedzenia eksperci? Jak zwiększyć swoje szanse na przeżycie? Obejrzyjcie video z udziałem byłych antyterrorystów, wieloletnich operatorów jednostki specjalnej GROM, prowadzących szkolenia z zakresu zachowania w sytuacjach ekstremalnych.
Dodano: Wtorek, 26 lipca 2016 (10:55)
Źródło: Celboss.tv- Celboss.tv
Reklama