Segregacja śmieci po polsku

Reklama

Wasze komentarze (31)

Dodaj komentarz
MjM

~MjM -

Na filmie jest wszystko ok. Musicie sobie ludzie zdać sprawę z tego jak wygląda proces segregacji. To co my robimy ( a przynajmniej powinniśmy ) w domu do wstępna segregacja zazwyczaj na "trzy kupki" że tak to nazwę szkło, plastik i makulaturę ( czasem jeszcze metal choć pojemniki na metal w Polsce są rzadko spotykane ) + "czwarta" tzw. odpady komunalne. Komunalne od razu trafiają na wysypisko i leżą tam sobie setki a nawet tysiące lat. A nasze pierwsze "trzy kupki" trafiają do sortowni odpadów gdzie są dalej sortowane na "kilkanaście kupek" : szkło białe, szkło zielone, szkło brązowe, makulatura, tektura, kartony typu PET, plastik biały, plastik zielony i tak dalej; z plastiku segreguje się jeszcze na PP,PE, PVC itd.

wiertniczy

~wiertniczy -

Pamiętam jak kilkanaście lat temu niemiaszkom kazano myć pudełka po margarynie(bo ich nie stać na masło) zrobili szum że należy im się zapłata za środki czystości wodę,energię i czas.Decydenci natychmiast odstąpili od tego pomysłu.Na całym świecie śmieciami rządzi mafia bo interes na skalę ropy naftowej! Żeby wydobywać ropę lub gaz trzeba zainwestować kolosalne pieniądze a smieci mamy codziennie w ręku.

As

~As -

A mi się podoba system angielski: 3 śmietniki (1. śmieci gospodarcze, 2. szkło i plastik, 3. śmieci ogrodowe) i torba na makulaturę. Płacisz jeden podatek który obejmuje wszystkie porządkowe służby (policja, straż pożarna, wywóz śmieci). Wywóz co dwa tygodnie. Wszystko działa jak w zegarku.

ona 50

~ona 50 -

Nie tylko tam, tak jest chyba wszedzie.... oddaj, zaplac wiecej...jak posegreguje to wiem gdzie oddac puszki, zlom..za to jest kasa...wiec logicznie za segregacje powinnismy placic mniej niz dotychczas...to tylko >>>POLSKA...!!!

mm

~mm -

Wszędzie tak samo !!!!!!!!!!!!!!

anna

~anna -

Tak zapewne jest wszędzie w Polskich miastach i nie ważne że to idiotyzm,ważne że od 1.07.2013 za te idiotyzmy bedziemy płacić i to bardzo słono

recykler

~recykler -

To jest proste. To wszystko trafia na sortownie, gdzie wyspecjalizowani ludzie i sprzęt posegregują to tak jak ma byc a nie jak nam sie wydaje. dobrze wiemy co tam wrzucamy i czasami nie dokonca jest to szkło które powinno tam byc. Jest to wstępna slekcja po to zeby nie mieszało się to z obierkami i pampersami.. Pytanie dlaczego nie postawic jednego kosza, odp jest prosta : bo ludzie zaczna tam walic co beda mieli pod ręką.

kazek

~kazek -

jak sie nieznacie na segregacji to poco filmujecie takie bzdury to i tak idzie na przerub na tasme szkło odzielnie ,papier odzielnie,plastik odzielnie lepiej wygloda recykling w polsce jak w innych krajach europy a duzo wiem na ten temat ....

człowiek

~człowiek -

Mam nadzieję ze odpowiednie organy zajmą sie tym. W przeciwnym razie , swiadczyc to będzie tylko o tym ze sami wiedzą o takim precedęsie. A tak na marginesie, przy podpisywaniu w Lubelskim nowej umowy o śmieci zmieniła się tylko cena a reszta pozostaje tak samo, czyli nawet ta sama firma która byla przedtem. Dlaczeego wiec cena sie zmieniłą z 46zł na 65 zł ?????? Bo zajął się tym Rostocki , w końcu wie jak wyrwać z ludu ostatni grosz. Gratulacje Panie Donald taki człowiek to skarb. Ja na taki rząd z takimi bzdurnymi rozwiązaniami nie głosuję, bo w czym pomogliście przy tej zmianiee?????????????? Po-mijając kilkadziesiąt miljonów złotych do skarbu państwa???????

prof

~prof -

Grunt aby podnieśc cenę i odpowiednia firma wygrała , przecież nic się nie zmieni nagle.