NASA zbuduje statek, który przechwyci asteroidę

NASA planuje zbudować statek kosmiczny, którego zadaniem będzie przechwycenie asteroidy i sprowadzenie jej na orbitę Księżyca. Na sfinansowanie misji zgodził się prezydent Barack Obama. Amerykańska Agencja Kosmiczna otrzyma na start projektu 100 milionów dolarów. Prace nad nim rozpoczną się w 2014 roku. Projekt misji zakłada wysłanie bezzałogowego statku kosmicznego zdolnego przechwycić asteroidę o średnicy około 7 metrów i masie do 500 ton. Obiekt miałby wpaść do specjalnej, cylindrycznej "torby". Statek sprowadziłby go na orbitę Księżyca do 2019 roku. Tam zbadać mogliby go astronauci, którzy mieliby także zabrać na Ziemię próbki skały (NASA/x-news).
Dodano: Sobota, 13 kwietnia 2013 (03:44)
Wyświetleń: 7885

Reklama

Wasze komentarze (15)

Dodaj komentarz
WłansaBolek

~WłansaBolek -

Reklama t-mobile z tymi tabletami to chyba debil robił!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zdisioo

~Zdisioo -

Głupota i tyle, 100 000 000 USD uratowałoby życie całej masie ludzi. Ale rozumiem, że tam też paru znajomych musi się nachapać przy korycie.

itd

~itd -

A co potem z tym kamykiem zrobią? Przecież nie odfrunie?

hue hue hue

~hue hue hue -

a jaki to USA ma inters aby wywalac taka kase na takie durne pomysly? mozna rzeec: nie twoja kasa nie twoj problem... jako przedstawiciel ziemi, czlonka ukladu slonecznego, w koncu jednego z mieszkancow kosmosu, mam prawo zaprotestowac przeciw samowolnemu eksplorowaniu kosmosu przez rzad USA, tylko dlatego ze maja wiecej kasy od mojego rzadu... zachowuja sie tak, jakby caly uklad sloneczny i kosmos nalezaly do nich... wstyd, ze inne kraje patrza na to i nic nie mowia...

Tomasz

~Tomasz -

Dobry pomysł ma NASA ,popieram, jak był bym Prezydentem Polskim to bym zaproponował współprace.

Tomasz

~Tomasz -

Bardzo dobry pomysł , i popieram :)

GupiRomek

~GupiRomek -

Rok 2045 zaczął się dla Ziemian dość pechowo.Kończył się tlen,woda,piwo i kotlety schabowe a więc prawie wszystko czego człowiek potrzebował aby przeżyć.Baniak z winem z porzeczek osiągnął na internetowej aukcji niebotyczną sumę trzech miliardów dolarów.Był jedyny na świecie.Ludzie oszczędnie oddychali,ale to nic nie pomogło i prawie wszystkie rządy wprowadziły kartki na powietrze atmosferyczne.Gdy kończyły się kartki pozostawał czarny rynek gdzie dwieście haustów powietrza można było kupić za sto dwanaście i pół dolara.Ludzie kombinowali jak mogli a brzydkim procederem stały się całusy z nienacka w celu wysysania powietrza,które nie dotarło jeszcze do płuc przygodnych ofiar i zalegało w górnych drogach oddechowych.Karą za taki proceder był zazwyczaj zakaz oddychania przez okres dwóch miesięcy z możliwością zawieszenia kary po miesięcznym okresie próbnym.W marcu ludzkość zabiła ostatnią na planecie kurę rasy Karmazyn.Już w dwa tygodnie po tym wydarzeniu powstały na cześć tej kury liczne utwory liryczne,nakręcono dwa fabularne filmy a w miejscu jej zeżarcia postawiono pamiątkowy monument z granitu.W wielu państwach wyjedzono warstwę humusu do dwudziestu centymetrów głębokości przy czym bardzo ceniono sobie próchnicę o odczynie słabo kwaśnym lasów liściastych.Tych ostatnich też już w zasadzie nie uświadczył a nieliczne pieńki padły wkrótce ofiarą ludzi o mocnych i zdrowych jeszcze zębach.W kwietniu w Północnej Karolinie znaleziono żywą żabę.Zamieszki o podział stworzenia trwały trzy doby i pochłonęły dwa tysiące ofiar po wielkiej bitwie na noże i tasaki.Zaba została zarekwirowana przez służby rządowe i wylądowała w siedzibie prezydenta w miejscu,w którym stał niegdyś stół nim został pożarty.W czerwcu za dwa łyki wody można było kupić pół miliona akrów nie dojedzonego humusu.Sytuacja była tragiczna.I pewnego poranka prezydent USA odnalazł zapisany kawałek papieru.Nim go zjadł zdołał odczytać,że niejaki Barack O. poleciał przed laty na parę dni w kosmos i ściągnął w pobliże Ziemi asteroidę aby ta spokojnie czekała na umówiony znak a kiedy ten znak będzie dany to asteroida ma zbliżyć się do powierzchni planety na tyle aby możliwe było wskoczenie na nią.Prezydent USA nie czekał dłużej i dał umówiony znak asteroidzie.Załadunek ludzkości przebiegł sprawnie,asteroida odleciała z byłymi Ziemianami w kosmiczną dal a planeta Ziemia ogłosiła się we wszechświecie jako niezamieszkała o dobrych warunkach do egzystencji dla stworzeń pochłaniających skały.

Meteorytek

~Meteorytek -

Boże czy nie ma na co pieniędzy wydawać? Przecież 7m to nie doleci nawet do ziemi (ten czelabiński miał około 20 metrów !), i po co to przechwytywać i badać jak tego na ziemi pełno(miliony kilogramów znanych meteorytów) jest i już jest doskonale zbadane !

ironiczny

~ironiczny -

I tak się okaże, że będzie miał osiem metrów ;)

to ja

~to ja -

7 metrowy nie doleci do ziemi